Šobrīd turpinās apmācības kokapstrādes programmā “Skilled-up” projekta ietvaros. Mēs lūdzām uzņēmumus dalīties ar savu vērtējumu par šo programmu.
17 dalībnieki ir veiksmīgi pabeiguši kokapstrādes nozares pirmā līmeņa vadītāju apmācību programmu "Skilled -Up" 2019/2020 Viru profesionālās izglītības centrā, Igaunijā.
Ar Vācijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu AHK laikā no 28.09. līdz 1.10.2020 projekta “Tu neesi sliktāks!” ietvaros organizēja virtuālu pieredzes apmaiņu ar Vācijas organizācijām ar mērķi veicināt izglītības un nodarbinātības iespējas cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā.
2020.gada 2. jūlijā darba devēju un izglītības iestāžu pārstāvji Latvijas Darba devēju konfederācijas organizētajā tiešsaistes diskusijā pārrunāja darba vidē balstītu mācību īstenošanas iespējas augstākajā izglītībā.
Projekta partneru tikšanās 2020. gada 23. martā "Covid-19" pandēmijas dēļ notika tiešsaistē. Tomēr tikšanās noritēja veiksmīgi, un partneri pārrunāja plānoto darba kārtību - apmācības progresu Baltijas valstīs un turpmākās projekta aktivitātes.
2019.gada oktobrī “Skilled-Up” projekta ietvaros Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir uzsākta mācību programmas “Ražošanas vadība kokapstrādē” īstenošana.
No 6.06. līdz 7.06.2019 Tsenter kokapstrādes kompetences centrā Vaimelā, Igaunijā projekta "Skills for Baltic Wodd Industry" ( "Skilled-up") partneri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas tikās, lai apspriestu projekta tālāko gaitu, 1. līmeņa augstākās modulārās izglītības programmas attīstību Baltijas valstu kokapstrādes nozarē.
Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamerai ir prieks būt vienam no deviņiem projekta partneriem, kas piedalās Erasmus+ Sectoral Skills Alliances projektā “Skilled-Up”!
2019.gada aprīlī Valsts izglītības satura centra Eiropas Sociālā Fonda projekta „Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” (Vienošanās Nr. 8.5.3.0/16/I/001) ietvaros AHK organizēja un īstenoja ķīmijas nozares profesionālo izglītības iestāžu pedagogu un uzņēmumu darba vidē balstītu mācību vadītāju stažēšanos Latvijā un Vācijā.
No 23.03.2019. līdz 28.03.2019. Valsts izglītības satura centra Eiropas Sociālā Fonda projekta „Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” (Vienošanās Nr. 8.5.3.0/16/I/001) ietvaros AHK pārstāvji poligrāfijas nozares profesionālo izglītības iestāžu pedagogiem un darba vidē balstītu mācību vadītājiem organizēja stažēšanās programmu Vācijā.
Ar Vācijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu AHK laikā no 5.11. līdz 31.12.2018.organizēja un koordinēja projektu, kura mērķis bija veicināt sadarbību starp profesionālo izglītības iestāžu un uzņēmumu pārstāvjiem darba vidē balstītu mācību īstenošanā metālapstrādes jomā.
2018.gada 25.septembrī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā notika Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta “ECVET-Enterprise: Mācīšanās rezultātos balstīta pieeja un ECVET principi darba vidē balstītu mācību (DVBM) vērtēšanai un atzīšanai: Mācību programma un atvērtie izglītības resursi” noslēguma konference.
No 24. līdz 28. septembrim Vācijas- Baltijas Tirdzniecības kameras profesionālās izglītības komanda ar Dortmundes Tirdzniecības un rūpniecības kameras atbalstu pavadīja balvas laureātus pieredzes apmaiņas braucienā uz Vāciju.
2018.gada 30. maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Vācijas - Baltijas Tirdzniecības kameras īstenotā VETnet projekta ietvaros jau trešo gadu tika pasniegta profesionālās izglītības balva “MĒS MĀCĀMies”.
2017. gada oktobrī Rīgas Valsts tehnikumā un Liepājas Valsts tehnikumā noslēdzās darba vidē balstītu mācību programmas “Loģistikas darbinieks”, savukārt Valmieras tehnikumā – “Mehatronisku sistēmu tehniķis” realizācija.
Par Profesionālās izglītības padomes priekšsēdētāju tika ievēlēta Simona Groša , SIA Bucher Municipal, par priekšsēdētājas vietniekiem – Andris Veinbergs, SIA Knauf (pirmais vietnieks) un Ineta Kalinkeviča, SIA DHL Latvia (otrā vietniece).
2016.gada 22. septembrī Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) Rīgā organizēja otro Latvijas – Vācijas konferenci par darba vidē balstītām mācībām.