Bucher Municipal

 

 

 

SIA Bucher Municipal dibināta 2004.gada 1.jūnijā (Latvijā, Ventspilī). Mēs esam Šveices koncerna Bucher Industries meitas uzņēmums, kura galvenais darbības virziens ir komunālās tehnikas ražošana, pārdošana un nozares attīstība.

Kopš darbības uzsākšanas „Bucher Municipal” ražo komponentes un tvertnes lielām un mazām ielu tīrāmām mašīnām. Ražotnē iekārtotas modernas darbavietas, un tajā pašreiz nodarbināti 240 darbinieki.

Laika gaitā uzņēmumā tika paplašināts ražošanas process, iekļaujot tajā metālapstrādes, metināšanas un virsmas apstrādes darbības. Pateicoties ES atbalstam, tika investēts jaunās un modernās ražošanas tehnoloģijās - tika izveidota ražošanas līnija montāžā un krāsošanā. Nodrošinātas metināšanas darba vietas ar augstas kvalitātes konduktoriem un metināmajiem aparātiem. Produkcijas testēšanai ir viss nepieciešamais, lai īsā laika periodā varētu veikt visas nepieciešamās pārbaudes. Instalētas metālapstrādes (lāzergriešana, locīšana, mehāniskā apstrāde) un virsmas apstrādes (ar smilšu strūklu, slapjās lakošanas kabīnes, pulverkrāsošana) iekārtas, uzstādītas nepieciešamās informāciju tehnoloģijas. Tādējādi Ventspils ražotnē ir nodrošināts pilns ražošanas cikls.

Pateicoties nodrošinātajam kontroles mehānismam, samontētā tehnika tiek sūtīta ne tikai uz Šveici, bet tieši produkcijas pasūtītājiem Krievijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Ukrainā, Kanādā.

Uzņēmums nepārtraukti optimizē savas ražošanas vietas un līnijas, izmantojot Kaizen un Lean metodes, nepārtraukti uzlabojot kvalitāti, tehnoloģiju, procesu, uzņēmuma kultūru, produktivitāti, drošību un vadību.

2015.gada novembrī no Bucher Municipal ražošanas līnijas nonāca pirmā gatavā mašīna, kas paredzēta ielu uzkopšanai, ar vismazāko tilpni no visām Ventspilī ražotajām – 1m3. Tā ir pirmā automašīna, kas ir pilnībā samontēta Ventspilī.

Bucher Industries ir vieni no lielākajiem komponenšu un pilnīgu komunālo mašīnu, ziemas specdienestu aprīkojuma un lidostu tīrāmo iekārtu ražotājiem pasaulē ar noieta tirgiem Eiropā, ASV, Austrālijā un Āzijā.

Prakses iespējas un karjera uzņēmumā.

Darba vidē balstītas apmācības (DVB) uzņēmumā „Bucher Municipal” SIA

Pirmās idejas radās 2012. gadā un kopš 2013. gada rudens aktīvi piedalāmies DVB pilotprojektā, tas nozīmē uz Darba Vidi balstītas apmācības. Mūsu uzņēmums „Bucher Municipal” ļoti veiksmīgi sadarbojas ar Ventspils Tehnikumu. Pie mums praktiskās iemaņas apgūst gan metinātāji, gan mašīnbūves tehniķi. Uzņēmumā ir daudz jaunu ražošanas iekārtu, kas audzēkņiem dod iespēju mācīties strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām.

DVB ir efektīvākais veids, kā tuvināt profesionālo izglītību darba tirgus vajadzībām, attiecīgi nodrošinot apmācības kvalitāti, aktualitāti un pievilcību. Ieguvēji ir gan audzēkņi, kas kļūst par kvalificētu darbinieku, gan darba devēji, kas ilgtermiņā nodrošina uzņēmumu ar kvalificētu darbaspēku.

 

Mēs esam izstrādājuši uzņēmumā paši savu DVB logo.

 

Mūsu uzņēmuma mājas lapa www.buchermunicipal.com

 

Uzņēmumā šobrīd DVB apmācības var iziet:

1.Viengadīgā programma – metinātāji

2. Četrgadīgā programma – mašīnbūves tehniķi

Mašīnbūves tehniķu audzēkņi, kas mācās četrgadīgajā programmā, iziet apmācības mūsu uzņēmumā sākot no 2.kursa.

Sadarbības skola ar DVB audzēkņiem ir Ventspils tehnikums

 

Uzņēmums būtu gatavs / vēlētos DVB audzēkņus – autoelektriķu profesijā.

 

Mēs saviem DVB audzēkņiem piešķiram motivācijas stipendijas.

Apmaksājam Obligāto veselības pārbaudi, nodrošinām ar darba aizsardzības līdzekļiem, darba apaviem, darba apģērbu.

DVB audzēkņiem uzņēmums piešķir motivācijas stipendijas, kas ir atrunātas vienošanā starp uzņēmumu un Ventspils tehnikumu. Uzņēmuma motivācijas stipendiju lielums katram kursam ir atšķirīgs. Lai audzēknis varētu saņemt stipendiju, viņam DVB mācību laikā sevi ir jāpierāda. Mums uzņēmumā ir izstrādāti stipendiju kritēriji, un katras DVB prakses beigās darbaudzinātājs aizpilda anketu, kur tiek novērtēts katrs audzēknis individuāli, kā arī tiek ņemts vērā apmeklējums.

Ja DVB prakses laikā audzēknis sevi ļoti labi pierāda un viņam jau var uzticēt praktiskus darbus veikt individuāli, tad mēs ar šādiem audzēkņiem noslēdzam darba līgumu. Darba līgums var būt gan uz pastāvīgu laiku, gan uz noteiktu laiku (DVB prakses laiks, projekta laiks). Ja ar audzēkni ir noslēgts darba līgums, tad papildus stipendija netiek piešķirta.